





Met meer dan een miljoen bezoeken lijkt deze 'Kanariologen-Blog' dé aanlegplaats bij uitstek voor Kleurkanarieliefhebbers e.a. belanghebbenden.
Realisatie : voormalig NBvV-Keurder Frans Begijn in samenwerking met gelijkgestemde 'Soulmates' w.o. Intern.Topkwekers en Keurmeesters van diverse Bonden aangesloten bij de Ornithologische Wereldorganisatie C.O.M.
Opgelet ! Foto's, artikelen en tekst op deze weblog vallen onder auteursrechtelijke bescherming ©.
Overname of verspreiding zonder voorafgaandelijke schriftelijke toestemming is NIET toegestaan.
De grootsheid van het bestaan volgt niet uit de tijen van ebbe en vloed maar uit wat je zelf met dat aangespoelde doet.
Veel kijk en leesplezier toegewenst bij deze muterende peepshow !
Subscribe to my blog! (12 subscribers)
Return to the blog of Kanarioloog
VisitorJohan van der Hoorn, Posted on Monday, 22 July 2013 at 2:09 PM
De duim omhoog van Johan zal hier toch wel de secundaire rubrieken van het showmateriaal betreffen ? Mooi te zien dat de mannen zo'n plezier hebben !
TCColorAOBelgium, Posted on Tuesday, 23 July 2013 at 3:29 AM
Dag vrienden, duim omhoog uiteraard want is men ganse keurdersloopbaan heb ik nog maar weinig zo'n evenement - organisatie gezien.
Wat betreft de vogels; ze kweken naar veel melanine en hebben werkelijk een enorme voorsprong of laat staan "ze tonen ons wat er op melanine gebied mogelijk is".
Verder is het systeem van keuren ook geheel anders; sneller. En ik moet duidelijk stellen dat steeds te betere vogels eruit komen. Het keuren van een reeks van 50 vogels neemt effectief weinig tijd in beslag. Alles op tafel; wat niet in aanmerking komt naar de verste rij; de betere vooraan (de beste te beginnen van links) en de middenrij de tussenkwaliteit.
Eens begonnen kan de 3de rij reeds terug naar de zaal; er worden geen keurfiches gemaakt en enkel de 1ste en 2de; soms de 3de krijgen punten. Vogels van 1 tot 7 worden aangeduid.
Zo reeks na reeks en keurders kunnen circuleren van tafel naar tafel; hierdoor mag je ervan uitgaan dat elke reeks door 4 - 5 keurders bekeken is. Bij het toekennen van de winnaars moet je een supervisor roepen. De liefhebbers volgen de keuring.
De kwaliteit was hoog; meer dan 15000 kleurkanaries!
Het antal keurdagen was 4 1/2 met een 25 tal keurders.
Ook continue controle door een team dierenartsen op show en verkoopklasse. Vogels die zich conditieverlies tonen worden onvermijdelijk uit de zaal gehaald en door een team van 12 dierenartsen bekeken en verzorgd om gevaar van eventuele besmettingen op de show te beperken.
Showvogels kunnen verkocht worden en omiddellijk worden meegenomen.
Wij als Europese keurders werden zeer gerespecteerd voor onze kijk op de vogels!
Johan